Автор Тема: Истинско кисело мляко  (Прочетена 6516 пъти)

Elrisha

• Публикации: 575
Re: Истинско кисело мляко
« Отговор #15 -: Март 23, 2013, 12:43:40 pm »
Да, най-добре домашно квасено в стъглени буркани....ако нямаш време,възможност, нерви и т.н-  Фрида спомена вече за онова монашеското кисело мляко..то е бая скъпичко,но казват,че е като домашното.

TODD

• Global Moderator
  • Публикации: 10534
  • Нема ко ...
« Отговор #16 -: Март 23, 2013, 12:52:37 pm »

Това е моето кисело мляко ...от години вече .Благодарение на любезното съдействие на кака Златина !!! [havy]

На комшията от кравата ....подквасено в някакви буркани . [smiley18]
ТОЙ  не се интересува кой си а само какъв си ...

Elrisha

« Отговор #17 -: Март 23, 2013, 12:58:21 pm »
Знам,че някои ще се погнусят, ама навремето дядо ми смесваше овче с козе мляко и квасеше в една тенджера...като станеше готово и обръщаше танджерата ,а киселото мляко  не мърдаше....направооооооооооо....мани,че ми потекоха лигите, а боря некво измислено Фрути Джъмбо с ягоди в момента... :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:

TODD

• Global Moderator
  • Публикации: 10534
  • Нема ко ...
« Отговор #18 -: Март 23, 2013, 01:01:25 pm »
И що точно ще се погнусят ? Оти не знаят за ко иде реч .... аз с козе кисело мляко и сирене  съм израснал .

ТОЙ  не се интересува кой си а само какъв си ...

tutttifrutti

• Публикации: 548
« Отговор #19 -: Март 23, 2013, 01:04:17 pm »
аха.И майка ми до преди 2 години правеше козе сирене и кис.мляко. Ама откраднаха козичката едни циганя..

Elrisha

« Отговор #20 -: Март 23, 2013, 01:06:12 pm »
На много хора козето мляко им миришело и не го понасят. А то май е най-полезното..ако не се лъжа.. :-\

Комшията ми има доста крави и кози и по-миналата година ни даваше мляко ,обаче  мен малко ме притеснява щото изобщо не знае що е това ветеринар и няма животно, което да е изследвано и проверено...А той изхвърля млякото щото не го продава, не го и обичал...изобщо незнам за какво хамалува на тия животни като те само се плодят,а той ги бие с една пръчка като ненормален...
Съседа вика - като дойде  зимата и половината умират от глад.... :o
Направо....много странен човек! Сигурно не е добре с главата нещо... :-\

Elrisha

« Отговор #21 -: Март 23, 2013, 01:08:02 pm »
Което ме подсеща да питам....
Има ли закон ,според който можеш да гледаш определен брой крави (овце, кози..) ако не си ферма и нямаш огромен обор?

e-mil

• Публикации: 1078
« Отговор #22 -: Март 23, 2013, 01:28:49 pm »
"Има ли закон ,според който можеш да гледаш определен брой крави (овце, кози..)..."

Има общинска наредба - за всяка община ограниченията са различни. На едно място разрешават примерно 4 крави, 5 свине за угояване, 100 птици на открито... а на друго - 5 крави, 10 свине за угояване, 50 птици на открито... и т.н.

Също в някои общини има значение дали си в централната част или не и оттам броят на животните може да варира допълнително.

Elrisha

« Отговор #23 -: Март 23, 2013, 01:37:25 pm »
Значи все пак има ограничение...чудех се дали да не подам сигнал...щот този много ги мъчи животинките..По цял ден е бой и псувни и се опитва едвали не в един кенеф да набута 30 крави и 40 овце.. :-\ :-\ :-\

vizov

• Публикации: 5622
  • Respect: -226
« Отговор #24 -: Март 23, 2013, 01:52:17 pm »
И аз не виждам защо трябва някой да го е гнус. Козето мляко по принцип има специфичен мирис. Обаче много зависи какво е яла козата и коя е козата  :ghi: Нашата на времето почти не миришеше. Иначе и кравето мляко понякога много мирише, това от магазина не го броиме.

Да, козето мляко е най-близко до човешкото, съответно най-добре се понася.

Значи все пак има ограничение...чудех се дали да не подам сигнал...щот този много ги мъчи животинките..По цял ден е бой и псувни и се опитва едвали не в един кенеф да набута 30 крави и 40 овце.. :-\ :-\ :-\

За оплакване си е. Обаче имай предвид, че в момента законодателството е такова, че е*ава майката на дребния производител, та ситуацията не е толкова проста.

И по темата - предимно Верея купуваме, на мен ми харесва, и звяра го яде. Данон - отврат, съответно и "на баба" - ти пак си е Данон. Всъщност стандартно Данон има ли още?

За Родопея преди време чух доста лоши работи - като състав и метод на производство.

Vinsent

• Публикации: 7505
« Отговор #25 -: Март 23, 2013, 01:54:43 pm »
Откакто има кисело мляко по БДС 12-2010 не квася вкъщи.  [smilie24]
15 - 15

netLady

• Публикации: 3057
« Отговор #26 -: Март 23, 2013, 01:57:15 pm »
Най-добро за малко човече е козето мляко. Старите хора казват - дори и козата да е болна, млякото не е. Квасиш му на детето козе мляко и това е. От купешките - което най-бързо се вкисне, то най-прилича на истинско и това са най-евтините млека, щото нямат стабилизатори и разни други подобрители.
Съсредоточете се върху важните неща, не върху спешните! И защото в спора по-умните отстъпвали, светът се напълни с тъпанари.

vizov

« Отговор #27 -: Март 23, 2013, 01:58:37 pm »
Не, определено не са най-евтините. Те може и да се вкисват бързо, но не защото са качествени, а защото производствения процес или хигиената куцат.

vizov

« Отговор #28 -: Март 23, 2013, 01:59:19 pm »
Млякото, което баба ми кваси издържа доста време между другото.

Elrisha

« Отговор #29 -: Март 23, 2013, 02:16:19 pm »
Цитат
За оплакване си е. Обаче имай предвид, че в момента законодателството е такова, че е*ава майката на дребния производител, та ситуацията не е толкова проста.

Както казах по- горе - въпросният комшия не е производител. Той не продава нито мляко, нито кваси, нито продава животните,хвърля млякото ..Гледа ги като домашни любимци и ги бие.
Като бяхме по-миналото лято там и имахме майстори за покрива..по едно време почна да вика ...отивам да видя какво става , а той " Кажи на твоите хора там, да дойдат да заколят една коза,че кравата й разпра корема с рога"...  :hammer: :hammer: :hammer:
В теснотията набутва всички животни и те нямат място да дишат, камоли да се обърнат...явно тая крава не е издържала и се е развихрила..
Майсторите хукнаха с ножовете,щото козата се мъчи и точи едни черва ...  :-\

Сори,че разводнявам темата!